این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد مرکز زیبایی نینوک کاملا محفوظ می باشد

راهکارهای موثر جهت ارتباط با مشتریان آرایشگاه

راهکارهای موثر جهت ارتباط با مشتریان آرایشگاه
چکیده این مطلب : انتشار : 1400/05/31 0 نظر


راهکارهای بسیاری برای یک آرایشگر وجود دارد که بتواند با مشتریان خود رابطه خوبی برقرار نماید. در این مقاله از سایت مرکز زیبایی نینوک سعی شده است به این موضوع بیشتر پرداخته شود و در این رابطه روش‌های جالب‌ توجهی برای برقراری ارتباط بهتر با مشتری‌های آرایشگاه عنوان شده است.

شما می‌توانید با مرکز زیبایی نینوک و خدمات بی‌نقص آن، دیگر به دنبال هیچ آرایشگاهی نباشید زیرا ما هستیم  و کارهای خود را همواره به بهترین نحو انجام می‌دهیم.

افراد بسیاری روزانه به سالن زیبایی شما مراجعه می‌کنند و این امر گاها روابط صمیمانه‌ای بین مشتری و آرایشگر بوجود می‌آورد. شاید این امر چندان به چشم نیاید ولی آرایشگران و افراد متخصص در این شغل خواه ناخواه تغییرات بسیاری در زندگی مشتریان خود بوجود می‌آورند. به علاوه برقرار کردن یک ارتباط قوی با مشتریان، به تبلیغات بهتر و جذب بیشتر مشتری برای آرایشگاه کمک کرده و مشتریان بسیاری را به دنبال خواهد داشت. در هر صورت در دنیای کسب و کار پیچیده امروز که رقابت بسیار زیاد است و مشتریان با حق انتخاب بسیاری روبرو هستند، آن کسب و کاری موفق است که بتواند خدمتی را در اختیار مشتریان خود قرار دهد که دیگر رقبا قادر به ارائه آن نباشند. 

  • ـ شرط اول داشتن علاقه، اخلاق و کارآزموده بودن در این کار است. آرایشگر و کارکنان باید در برخورد با مشتریان صبور باشند و به سوالات مشتریان در نهایت صبر و علاقه پاسخ دهند. 
  • یکی از مصادیق احترام به مشتری، احترام به وقت او است، درست است که دادن وقت در آرایشگاه به صورت تقریبی است و نمی‌توان یک زمان مشخص را تعیین کرد با این وجود، اگر مدیری بتواند زمان انتظار مشتریان را در آرایشگاه خود کاهش دهد، حس احترام به وقت مشتری را در او القا می‌کند و این خود تأثیر مثبتی بر روی مشتری خواهد گذاشت.  
  • سعی کنید از مشتری خود شناخت حاصل نمایید و به مشتریان با توجه به شناخت و تجربه خود از کارتان پیشنهادهای موثری دهید که هر از چند گاهی تغییراتی جزیی (مانند: کوتاهی مو، بالیاژ کردن، چتری کوتاه کردن مو و ...) در خود ایجاد نمایند.  
  • برای مشتریان خود آلبوم از نمونه کارهایتان ارائه دهید. عکس‌های قبل و بعد بگیرید و به آن‌ها نشان دهید. همچنین با داشتن اجازه از مشتریان خود ویدیوهای آموزشی تهیه کرده و آن‌ها را در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید. 
  • همواره به روز باشید و کارها و مدل‌های جدید را در اختیار مشتریان خود قرار دهید. صرفا برای انجام این کار می‌توانید  با  سایت مرکز زیبایی نینوک همواره زیبا باشید. در واقع این مرکز هرگونه خدمات آرایشی مورد نیاز مشتریان و شما را ارائه می‌دهد. همچنین می‌توانید از شبکه‌های اجتماعی استفاده نموده و یا به صورت حضوری به مرکز ما تشریف آورید.

ـ سعی کنید در صفحات اجتماعی مشتریان خود عضو شوید و از این طریق با آن‌ها در ارتباط باشید. حتی در صورتی که قادر به پاسخ همه سوالات آن‌ها نباشید، حضور شما باعث وفاداری مشتریان به شما می‌شود.
ـ با برگزاری مناسبت‌های کوچک و بزرگ اما متنوع، می‌توانید مشتریان خود را نیز دعوت کنید و با ارائه خدمات و تخفیفات خود آن‌ها را شگفت‌زده نمایید. با این کار مشتری نه تنها از محیط لذت می‌برد بلکه بر تعداد مشتریانتان نیز افزوده می‌شود.

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

دسته بندی مقالات

مقالات پیشنهادی

محصولات پیشنهادی

مطالب مرتبط

جهت اطلاع از جدیدترین اخبار و تخفیفات سایت ما در خبرنامه ما عضو شوید