این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد مرکز زیبایی نینوک کاملا محفوظ می باشد

تاریخچه آرایش و آرایش کردن

تاریخچه آرایش و آرایش کردن
چکیده این مطلب : انتشار : 1400/05/31 0 نظر

آرایش کردن از دیرباز بین زن و مرد رایج بوده است. در دوران ماقبل تاریخ هم خانم‌ها و آقایان نیز علاقه‌مند به بهتر نشان دادن ظاهر خود بودند. 
مطالعه تاریخ باستان و گذشتگان دور به ما نشان می‌دهد که آرایش کردن از دیر باز در بین مردم مرسوم بوده است. سایت رخستان با شما خواهد بود تا تاریخچه‌ای از آرایش در هر یک از ملل مختلف را برای شما ارائه دهد. پس با سری مقالات زیبایی سایت رخستان همراه شوید و از مطالب مفید آن بهره ببرید. 

تاریخچه آرایش کردن

 

 

سرگذشت آرایش و آرایش کردن را بدانیم!


 در واقع آثار به جا مانده از گذشتگان نشان می‌دهد که رنگ کردن مو، ناخن و حتی خالکوبی نیز در آن زمان‌ها مرسوم بوده است. مواد رنگی و آرایشی خود را از ریشه درختان، مواد گیاهی و معدنی تهیه می‌کردند. نوع آرایش و مدل و لباس از یک فرهنگ و ملیت به دیگری متفاوت است. اما باید بدانید هر در هر دوره مردم متناسب با شرایط زمان خود به دنبال مد و زیبایی بودند.  


آرایش کردن مصری‌ها


 به طور کلی تاریخ شروع آرایش و زیبایی به مصریان قدیم بازمی‌گردد. مصری‌ها در مراسمات خود انواع عطریات و مواد آرایشی را به کار می‌بردند. کلئوپاترا ملکه مصر پوست، مو و بدن خود را با مواد آرایش و عطریات خوشبو می‌کرد. همچنین شانه و آیینه از اولین ازار آرایشی آن‌ها بود. 

 

تاریخچه آرایش کردن یونانی‌ها

تاریخچه یونانی‌ها نیز در زمینه ساخت مواد آرایشی و عطریات به سال 460 میلادی بازمی‌گردد. آن‌ها نیز در مراسمات مذهبی و یا استفاده‌های شخصی حتی به عنوان دارو از مواد آرایشی استفاده می‌کردند. 


تاریخچه آرایش کردن آسیایی‌ها


آرایش کردن آسیایی‌ها بویژه چینی‌ها سرگذشت دوری در زمینه سلامتی دارند. برای آن‌ها آراستگی و زیبایی یک هنر محسوب می‌شد. در ژاپن آرایش گیشاها بسیار خیره‌کننده بود و هم اکنون نیز یک هنر با ارزش به شمار می‌آید.


تاریخچه آرایش کردن آفریقایی‌ها


مردمان آفریقا تحول عظیمی در زمینه آرایش کردن مو و طراحی لباس‌های مخصوص ایجاد کردند. آن‌ها از گیاهان اطراف خود داروهای بسیاری تهیه می‌کردند. رنگ‌های زیادی برای آرایش خود به کار می‌گرفتند و امروزه نیز بسیاری از انواع مدل مو و لباس‌هایشان  رواج دارد.


تاریخچه آرایش کردن قرون وسطی

مواد آرایشی و دارو از هم جدا نبودند. سرمه برای چشم‌ها، مواد رنگی برای لب‌ها و گونه‌ها بسیار کاربرد داشت. 


تاریخچه آرایش کردن در عصر رنسانس

نقاشی‌های کلاسیک و نوشته‌های این دوره حاکی از آراستگی بین مردم بوده است. از غیرعادی‌ترین مدل‌های آن زمان تراشیدن ابرو و خط مو در پیشانی بود. 
 

تاریخچه آرایش کردن در فرانسه و انگلیس


زمان ملکه الیزابت اول (1558 تا 1603) و ماری آنتوانت (1755 1793) از ملکه‌های فرانسه نیز انواع ماسک پوست و حمام شیر و عطریات استفاده شده است. گونه و لب‌ها زیاد رنگی می‌شدند ولی آرایش چشم بسیار کم بود. دوره ماری آنتوانت به دوره افراط در آرایش معروف بود. اما در زمان ویکتوریا ملکه انگلیس آرایش صورت جذابیت خود را از دست داد. این دوره از محدودکننده‌ترین دوران تاریخ آرایش به شمار می‌اید.
 در نهایت از سال 1920 به بعد انقلاب بزرگی در کارخانه‌های مواد آرایشی ایجاد شد. در سال 1950 تا 1960 مدل‌های اروپایی در بیشتر کشورها رایج شد. ابروها و خط چشم‌ها پهن، گونه‌ها و لب‌ها رنگ ملایم داشتند. در اواخر 1960 دوباره آرایش تکمیلی و ترمیمی و ابروهای باریک مد شد. به همین روال آراستگی و زیبایی به طور مداوم در هر دوره در حال تغییر است.

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 1

دسته بندی مقالات

مقالات پیشنهادی

محصولات پیشنهادی

جهت اطلاع از جدیدترین اخبار و تخفیفات سایت ما در خبرنامه ما عضو شوید