این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد مرکز زیبایی نینوک کاملا محفوظ می باشد

بهترین رنگ مو برای من چه رنگیه؟

بهترین رنگ مو برای من چه رنگیه؟
چکیده این مطلب : انتشار : 1400/09/24 0 نظر

بهترین رنگ مو برای من چه رنگیه؟

رنگ و شخصیت

پوست سرد یا گرم

رنگ مو و رنگ چشم

کارهایی قبل از رنگ کردن

شماره اکسیدان مهم است?

بهترین رنگ مو برای من چه رنگیه؟

معمولا جزو پر فروش ترین محصولات آرایشی و بهداشتی در کشور محسوب می‌شود و ایرانیان چه زن و چه مرد یکی از بازارهای مصرف بزرگ و مهم در جهان را به رنگ مو در انواع و اقسام مختلف اختصاص داده‌اند.

انتخاب رنگ موی مناسب و استاندارد در زیبایی و جذابیت چهره تاثیر بسیار زیادی دارد و باعث می‌شود صورت شما بازتر و موهایتان زیباتر از قبل به نظر برسد.

برای رنگ کردن مو باید نکاتی را مد نظر قرار داده و رعایت کنید و رنگ مویی را انتخاب کنید که به دیگر قسمت های پوستی و صورت شما جور در بیاید و با پوست صورت منطبق باشد تا ظاهر جذاب و زیبایی به شما اعطا کند.

قرار نیست شما با رنگ کردن موهایتان احساس پشیمانی کنید. در این مقاله با شما از انواع رنگ مو و تکنیک‌های تازه و رنگ موی برتر سال 1400 و عید نوروز خواهیم گفت.

رنگ و شخصیت

رنگ مو نشان دهنده سبک زندگی ما است و به هیچ عنوان بی ارتباطبا طرز تفکر و نوع نگاه ما به زندگی نیست. هنگامی که می خواهید موهای خود را رنگ کنید، به این موضوع فکر کنید که قرار است رنگ موی من تا چه اندازه با دنیا و جهان فکری من هماهنگ باشد.

رنگ کردن مو و تغییر رنگ موی قبلی می تواند باعث شود که فرد دیگری به نظر بیایید، کسی که تا چند ساعت پیش ناراحت و افسرده به نظر می‌رسید حالا بسیار شاد و امیدوار به چشم می‌آید.

پوست سرد یا گرم

البته این یک قانون کاملا پزشکی و دقیق نیست اما برای اینکه بدانید پوست سرد یا گرمی دارید ، به رگ های داخل بازو نگاه کنید. افرادی که پوست گرمی دارند رگ‌هایشان سبز است اما افرادی که پوست سردی دارند رگ‌های موجود در بازوهایشان به رنگ آبی است.

افراد دارای پوست گرم چشمان تیره قهوه ای، سیاه و موهای تیره دارند اما افراد دارای رنگ پوست سرد چشم‌هایی با رنگ روشن مثل آبی، سبز یا خاکستری و موهای روشن دارند.

 

برخی از افراد نیز دارای پوست‌های سرد یا گرم نیستند و پوست تنشان خنثی است. آنها صورتی یا سایه زرد مشخصی روی پوست خود ندارند و رگ‌های آن ها به طور واضح آبی یا سبز نیست. این افراد می‌توانند هر رنگی را انتخاب کنند.

  • قهوه ای تیره، قهوه ای گرم، قهوه ای طلایی، طلایی گرم و هایلایت قرمز و سایه بلوند طلایی و رنگ‌هایی که پایه طلایی یا قرمز و نارنجی دارند ، برای پوست های گرم مناسب است.
  • افراد دارای این پوست‌‎ها نباید از رنگ‌هایی همچون آبی، بنفش و خاکستری استفاده کنند.

قهوه ای خاکستری سرد یا بلوندهای سرد در سایه هایی از مینک تا پلاتینی و یخی سفید برای پوست گرم، مناسب است.

  • رنگ شرابی و بژ ، قهوه ای شکلاتی و یا رنگ های مسی و گیلاسی گزینه خوبی برای پوست های سرد است.

رنگ مو و رنگ چشم

مهمترین عامل در انتخاب رنگ موی شما، رنگ پوست است اما رنگ چشم هم از دیگر عواملی است که می‌تواند در تصمیم گیری شما تاثیرگذار باشد. اگر رنگ چشمان تان آبی یا قهوه ای روشن است و پوستی تیره دارید، از رنگ های گرم مانند رنگ موی قهوه ای فندقی، تافی یا بلوند عسلی استفاده کنید. و برای زیباتر به نظر رسیدن چشم هایتان رنگ موهایی با تن طلایی یا کاراملی را انتخاب کنید.

اگر دارای رنگ چشم روشن مانند آبی یا سبز و رنگ پوست روشن هستید ، بلوند یخی و اگر پوستی تیره تر دارید، از رنگ‌های گرم تری مانند قهوه ای روشن، بلوند تیره تر یا عسلی استفاده کنید.

کارهایی قبل از رنگ کردن

برای اینکه نتیجه بهتری از رنگ نمودن موهایتان در خانه بگیرید، قبل از رنگ کردن نوک موهایتان که دچار موخوره شده است را کوتاه کنید . همچنین بهتر است قبل از رنگ کردن قسمت های خشک و آسیب دیده موهایتان را کوتاه کنید زیرا موی خشک و شکننده نمی تواند به خوبی رنگ را در خود نگه دارد و پس از مدت کوتاهی رنگش از بین می رود و موها بدرنگ خواهد شد.

 

 

 

رنگ ها از درجه 1 تا 10 در بازار وجود دارند . رنگ درجه یک موها را تیره تر و رنگ درجه 10 موها را روشن تر می کند. درجات رنگ مو را می توان به صورت زیر نشان داد:

1- سیاه، 2- قهوه ای خیلی تیره، 3- قهوه ای تیره، 4- قهوه ای، 5- قهوه ای متوسط، 6-قهوه ای روشن، 7- بلوند تیره، 8- بلوند متوسط، 9- بلوند روشن، 10 - بلوند پلاتینی روشن.

رنگ کردن موها برایتان راحت تر می شود اگر شما چرخه رنگ را بشناسید. باید بدانید که موهای شما ترکیبی از 3 رنگ اصلی قرمز ، آبی و زرد است. رنگ های ثانویه مانند نارنجی، سبز و بنفش از ترکیب رنگ های اصلی به دست می‌آیند.

تعیین رنگدانه زیرین مو از عناصر و عوامل اصلی رنگ کردن مو است. رنگی که شما بر روی موهایتان می‌گذارید ممکن است به علت رنگدانه زیرین موهایتان آنطور که می خواهید از آب در نیاید. برای هر رنگ یک رنگ مخالف وجود دارد؛ مثلا در صورتی که رنگ موی شما نارنجی باشد گذاشتن رنگ سبز روی موهایتان ، موی شما را قهوه ای می کند یا اگر موی حالتی از رنگ زرد به خود گرفته ، گذاشتن رنگ بنفش بر روی مو سبب از بین رفتن تون زرد مو می شود. بنابراین بهتر است خنثی کننده های رنگ موی خود را بشناسید.

 

 

 

گذاشتن رنگ بر روی موها سبب خشکی و شکنندگی و ریزش مو خواهد شد . رنگ کردن موها وضعیت طبیعی مو را دچار تغییر می کند و رطوبت موها را ازبین می برد . برای اینکه بخواهیم رطوبت کافی را به موهای خشک باز گردانیم باید از اسیدهای چرب طبیعی مانند روغن زعفران استفاده کنیم .

برای این کار در کف دست تان چند قطره روغن زعفران بریزید و روی موهای خشک خود آرام بمالید. این کار اگر مداوم انجام شود رطوبت از دست رفته را به موهای شما بر می گرداند اما موهای شما را چرب نمی کند.

شماره اکسیدان مهم است؟

اکسیدان به عنوان تسریع کننده فعالیت شیمیایی در رنگ مو به کار می رود و انواع گوناگونی دارد که با نتایج مورد نظر شما و تمایلات سازندگان رنگ ها تعیین می شود.

  • اکسیدان 1: رنگ را به طور جزئی باز می کند.
  • اکسیدان 2: قدرت بازکنندگی و روشن کنندگی موهای سفید را دارد.
  • اکسیدان 3: با کمترین میزان رنگ قدرت روشن کنندگی زیادی دارد.

 

 

رنگ موی دودی روشن یکی از جذابترین رنگ موهای زنانه در سال 2021 است. شما می توانید این رنگ را براحتی با لباس های رنگ روشن خود ست کنید.

رنگ سال 1400 از سوی موسسه پنتون دو رنگ زرد و خاکستری بیان شده است. این رنگ‌ها معمولا بر حسب تحقیقات گسترده در زمینه اقتصادی، سیاسی و فرهنگی انجام می‌شود.

رنگ سال 2021 یا همان رنگ سال 1400 بر همین اساس و با جهت‌گیری از پاندمی کرونا انتخاب شده است. حس امیدبخشی و تغییر از روزهای خاکستری به روزهای پر امید، پیام رنگ سال است.

یکی از راهکارهای آبرسانی به موها و کاهش یون های منفی ناشی از رنگ مو استفاده از دستگاه نانواستیم است. نانو استیم میتواند قبل و بعد از فرایندهای شیمیایی روی مو مانند کراتین کردن مو، ریباندینگ، بوتاکس، رنگ و دکلره به عنوان یک روش مکمل مورد استفاده قرار گیرد تا آسیب های ناشی از آن را کاهش دهد.

اگر تصمیم گرفتید مدل موی کوتاه و پیکسی را برای فصل تابستان 1400 امتحان کنید بهترین پیشنهاد این است که به سراغ رنگ موهای بلوند و روشن بروید. این رنگ موی بلوند شنی یکی از انتخاب های خیلی عالی برای موهای کوتاه در تابستان 1400 بود که ارزش یک بار امتحان کردن را دارد.

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

دسته بندی مقالات

مقالات پیشنهادی

محصولات پیشنهادی

جهت اطلاع از جدیدترین اخبار و تخفیفات سایت ما در خبرنامه ما عضو شوید