این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد مرکز زیبایی نینوک کاملا محفوظ می باشد

نانوکراتین

نانوکراتین

شاید هم از مواد شیمیایی رنگ و دکلره بیش از حد استفاده کرده باشید. در هر صورت با آنها به خوبی رفتار نکرده‌اید و اکنون با موهایی بیمار مواجه هستید. اینجا است که واژه نانو‌کراتین را خواهید شنید. شاید این تکنیک بتواند شما را از این وضع نجات دهد.
 
سیستم نانو کراتین یک فناوری بیومیمتیک منحصر به فرد ایجاد کرده است که در آن کراتین را به اندازه ریز مولکولی تجزیه می‌کند و آن را قادر می‌سازد به ساقه مو نفوذ کند.


 
فواید نانو کراتین مو

به طور طبیعی موها دارای ماده پروتئینی بنام کراتین هستند. آنها در سلامت و زیبایی مو نقش مهمی را برعهده دارند. عواملی مانند دکلره، رنگ کردن و استفاده بیش از حد از اتو و سشوار باعث از بین رفتن آنها خواهد شد. در نتیجه مو ساختار خود را از دست خواهد داد. ممکن است به موخوره مبتلا شوید و یا موها درخشش و زیبایی خود را از دست بدهند.
 
در این صورت دیگر نمی‏توانید با رنگ و با سایر حالت دهنده‎های آرایشی، موهای خود را نجات دهید. برای این منظور لازم است به شیوه‎ایی موثر آنها را احیاء و بازسازی نمایید.
 
کراتین مو نانو در واقع یک روش درمانی است که الیاف مو را با یک ماده پر کننده مانند کراتین، به طور عمیق پوشش می‌دهد. در این روش درمانی هر قسمت شکسته و یا نازک تار مو از مواد پر می‌شوند تا موها پر و براق‌تر به نظر برسند. مواد نانو کراتین باعث آبرسانی موها شد و رطوبت لازم را برای آنها را فراهم خواهد کرد و در عین حال قادر به ترمیم پیاز مو نیز هست. 
 
در این روش همانطور که از نام آن پیداست، مولکول‎های نانو‌کراتین بر روی موها اسپری خواهد شد.
آنها بسیار ریز بوده و توانایی نفوذ به شیارها و آسیب‌های ریز مو را دارند. این در حالی است که در بوتاکس و کراتینه معمولی، از مولکول‎های درشت‎‌تر استفاده می‎‌‌‌‌‌‌شود، به همین دلیل ممکن است، همه قسمت‌های مو به درستی تحت پوشش قرار نگیرند.

 


چه کسانی می توانند از این کراتین استفاده نمایند؟ 

     
آیا درمان نانوکراتین را می‌توان بر روی موهایی که قبلا تحت مواد شیمیایی رنگ و یا صاف قرار گرفته‎اند، استفاده نمود؟ در این رابطه این ادعا وجود دارد که می‎توان از این مواد بر روی هر نوع مویی استفاده کرد و در این زمینه محدودیتی وجود نخواهد داشت.
برای اینکه از کراتین نتیجه موفقیت‌آمیزی داشته باشد، توصیه می‎شود قبل از انجام آن اقدام به رنگ کردن موها خود نماید. چنانچه به هر دلیلی قصد دارید پس از انجام کراتین اقدام به رنگ کردن، موهای خود نمایید، بهتر است پس از گذشت دو هفته، به فکر این کار بیافتید.


 
آیا پس از نانو کراتین کاملاً صاف می شود؟ 

پاسخ به این سوال کمی مشکل است. سیستم کراتین نانو بر اساس بافت طبیعی مو شما طراحی شده است، بنابراین نتیجه به نوع و جنس مو شما بستگی خواهد داشت. در این روش موخوره را از بین رفته و درخشش و صافی تارهای مو افزایش می‎یابد. با این حال ممکن است این مواد تاثیری یکسان بر روی همه موها نگذارد و پس از آن با موهای کاملا صاف مواجه نشوید.
البته تفاوت تنها به درجه و میزان صافی موها بستگی خواهد داشت. بنابراین بهتر است در این مورد خود را با شخص دیگری مقایسه نکنید. با این حال این اطمینان به مشتری داده می‎شود که پس از نانو کراتین، موها خیلی راحت‎تر صاف خواهند شد.

 

بعد از نانو کراتینه چگونه از موهای خود مراقبت کنیم؟

با توجه میزان آسیب و جنس مو و اینکه از چه شامپو و مواد نرم‌کننده‌ایی استفاده می‎کنید، تاثیر مواد نانو کراتین سه تا چهار ماه بر روی موها باقی خواهد ماند. ماندگاری این مواد بر روی موهای ضخیم و آسیب‌دیده کمتر خواهد بود. البته هر چقدر مراقبت‌های پس از آن را جدی بگیرید، به همان اندازه از ماندگاری آن بهره‌مند خواهید شد. همچنین باید بدانید که روش غلط کراتین مو می‎تواند باعث آسیب رساندن به موهای شما شود. بنابراین لازم است از خدمات یک مرکز معتبر در این زمینه استفاده نمایید.

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 1

مقالات پیشنهادی

محصولات پیشنهادی

جهت اطلاع از جدیدترین اخبار و تخفیفات سایت ما در خبرنامه ما عضو شوید